Kültéri betonfelújítás

Kültéri betonfeljújítás

Mikor beszélünk betonrepedésről?

Mivel a kültéri beton minden időjárási viszontagságnak ki van téve, így természetesen hamarabb amortizálódik, mint a beltéri. Problémás betonfelületről akkor beszélünk, ha a felület megrepedezik, illetve elkezd mállani és porladozni. 

Kültéri betonfelújítás

Mitől keletkeznek a terasz betonban repedések?

  • alap süllyedés
  • szerkezeti erősítés hiánya, vagy gyengesége
  • anyag összetétel hiba
  • anyag bedolgozás hiba
  • dilatációs problémák
  • anyag száradási zsugorodásának következménye
  • utógondozási hiba

Ebben az esetben vagy teljesen lebontjuk és az alapoktól újrabetonozzuk vagy felújítjuk a meglévőt a megfelelő alapanyagok használatával. A választás rendszerint azon múlik, hogy mennyire rossz minőségű a kültéri beton, hiszen sok esetben lehetséges, hogy csak bizonyos részei rosszak, de a többi eleme teljesen masszív, és akár évtizedekig is az tud maradni. Ha a beton nem repedezik, nem mozog, nem mállik, akkor ajánlott a kültéri beton felújítása házilag, amihez a műgyantaadalékkal kiegészített önterülő aljzatkiegyenlítők jelenthetnek megfelelő választást.

Előkészületek

A kültéri betonfelújítás nem egy ördöngős feladat, de tartósságát jelentősen meghatározzák az alapos előkészületek.

Az aljzatot fontos visszabontani a sérült, repedezett, málló és porladó elemekig, s ezek után egy általunk benedvesített, vegyszerrel letisztított felülettel kezdjünk neki a munkálatoknak. Amennyiben a felület túl egyenletes, vagy esetleg túl mély a megfelelő tapadáshoz, akkor használj erre alkalmas kitöltő anyagot vagy epoxigyantás alapozót, annak érdekében, hogy tapadó hidat tudj képezni.

Az utóbbi azért lényeges, mert segítségével garantáltan olyan felületre húzhatjuk az aljzatkiegyenlítőt, amelyen megfelelően megtapad, ami a jó minőségű kültéri beton egyik fontos alapja. Ha biztosra akarsz menni, akkor szórj egy kevés kvarchomokot az epoxigyantára, amivel még masszívabbá teheted a rétegek közötti kapcsolatot.

A következő legfontosabb szabály a keverési arányokhoz kapcsolódik. A kitöltő- vagy kiegyenlítő anyagoknál a pontos adagolás rendkívül fontos ennek érdekében kerüld a kézi keverést, és használj inkább speciális keverőszárat, melyekkel az alapanyag könnyedén összedolgozható. Fontos, hogy soha ne keverj le több anyagot annál, mint amennyit 20-30 percen belül be tudsz dolgozni, mert különben a kötési tulajdonságok romlanak, és a végeredmény egy rossz minőségű beton lesz. 

A kültéri betonról tudni kell, hogy az időjárás viszontagságok több fázisú munkavégzésben kell gondolkoznunk. Ennek a lényege az, hogy először létre kell hoznunk egy vastagabb alapot – lehetőleg kültéri betonból –, majd ennek megkötése után szükség szerint felhordani a többi réteget. Ebben az esetben számolnunk kell a hosszú, akár hetekig elhúzódó kötési idővel, ami mellett nagyobb felületeknél a dilatációs hézagok kihagyására is gondolnunk kell.

Vedd fel velünk a kapcsolatot!

Amennyiben segítségre van szükséged, keress minket bizalommal! Csatlakozz a burkoló mókusok facebook csoportunkhoz és kövess minket a közösségi oldalainkon!

https://www.facebook.com/groups/540811733074624/learning_content/

https://www.facebook.com/agtotalsolutions/

https://www.instagram.com/agtotalsolutions/

 

Kosárban
There are no products in the cart!
Total
Ft
Vásárlás folytatása