Hogyan hőszigeteljünk gazdaságosan polisztirol lapokkal?


A Mapetherm rendszerek megakadályozzák, hogy a belső meleg kiáramoljon az épületből. Ez a tulajdonság jobb lakásklímát és hőérzetet eredményez, továbbá csökkenti a környezetszennyezést a fűtési költségek megtakarítása mellett.

Gyakran előforduló problémák

Nem megfelelően szigetelt falak télen

Abban az esetben, amikor nincsenek megfelelően szigetelve a falak, akkor télen a fal hőmérséklete alacsonyabb, mint a beltéri hőmérséklet. A hideg fallal érintkezve a benti vízpára kicsapódik, felületi nedvességet és penészt okoz.

Nem megfelelően szigetelt falak nyáron

Nyáron a falak nem képesek mindig megfelelő védelmet nyújtani a meleg ellen, főleg, ha az alapanyagoknak alacsony a hőszigetelő képessége. A hőszigeteléssel a falak télen melegek, nyáron hűvösek.

Hőmérséklet-ingadozás

A hőmérséklet ingadozás képes az eltérő hőtágulású anyagoknál repedéseket okozni, amelyekbe a víz beszivárog, ahol elsőként a festést, majd a vakolatot roncsolja, egészen addig, amíg az a falról teljesen leválik. 

Hőveszteségek

A külső hőszigetelés a legegyszerűbb módszer a hőveszteségek jelentős mértékű csökkentésére, költségei a fűtési költségek megtakarításával rövid idő alatt megtérülnek.

Párakicsapódás

Szintén tökéletes megoldás párakicsapódásra Mapetherm EPS. A hőszigetelés megszünteti a belső helyiségekben a páralecsapódás okozta problémákat. 

Esztétikai problémák

A szigetelésen túl a Mapetherm hőszigetelő rendszer képes megújítani esztétikailag is a homlokzatot, ezzel is növelve az ingatlan értékét.

Hőszigetelés polisztirol lapok segítségével

  1. Amennyiben meglévő vakolatról van szó, akkor átvizsgáljuk a teljes felületen. A nem megfelelően tapadó, laza vakolat részeket, pedig távolítsuk el. 

  2. A levert helyeket vissza javítjuk a Mapei  Nivoplan felhasználásával.

  3. A hőszigetelő rendszer felrakását a lábazati sín rögzítésével kezdjük, ezek után, pedig készítsünk alapvakolatot a falszerkezet légtömörségének biztosítására.

  4. A ragasztót keverőszárral keverjük, egészen a kenhető konzisztencia eléréséig.

  5. A polisztirol lapokat a két szélen és a közepén kenjük be ragasztóval. A polisztirol ragasszuk fel, és síkban állítsuk be.

  6. A ragasztó kb 2-3 nap után köt meg. Ezek után a lapok kiálló részeit csiszolóval hozzuk síkba, majd dübelezzük a lapokat.

  7. Az élvédőt a simára csiszolt polisztirol élre felragasztjuk. A nyílászárók sarkainál fontos megerősíteni az üvegszövetet.

  8. A ragasztót a polisztirol lapra visszük fel simítóval, majd beágyazzuk az üvegszövetet, és elsimítjuk a ragasztót. Az üvegszövet toldásánál fontos, hogy 10 cm-es átfedés legyen biztosítva. 

  9. A fedővakolat felhordása akkor következik, amikor az ágyazó réteg teljesen megszáradt. A száraz, szilárd felületre az alapozó száradását követően a fedővakolatot fajtájának megfelelően felhordjuk és eldörzsöljük. Az esztétikus megjelenés érdekében válasszunk a megfelelő vékonyvakolat színhez a megfelelő árnyalatú alapozót

Miért jó nekem a hőszigetelő vakolat?

  • régi és új épület esetén is használhatod

  • kézi felhordású

  • felhasználásra kész anyag

  • kiváló tapadással

  • sokrétűen alkalmazható

  • jó hőszigetelő képességű

  • jó a páraáteresztő képessége

  • egyszerűen feldolgozható

Vedd fel velünk a kapcsolatot!

 

Amennyiben segítségre van szükséged, keress minket bizalommal! Csatlakozz a burkoló mókusok facebook csoportunkhoz és kövess minket a közösségi oldalainkon!

https://www.facebook.com/groups/540811733074624/learning_content/

https://www.facebook.com/agtotalsolutions/

https://www.instagram.com/agtotalsolutions/

 
Kosárban
There are no products in the cart!
Total
Ft
Vásárlás folytatása