repedezett házfal javítás

A repedezett házfalak javítása

A régi építésű házak estén gyakori eset, hogy a falszerkezet elkezd repedezni. De mitől repedhet meg a házfal és hogyan oldhatjuk meg ezt a problémát?

  • Előfordulhat, hogy a lakás egy olyan forgalmas területen helyezkedik el, ahol a falak ennek hatására mozogni és repedezni kezdenek. 
  • Csúnya repedéseket okozhat még az, amikor az építkezés során kivitelezési problémák jelennek meg vagy rossz minőségű anyagot használtak fel, vagy nem tartottak be bizonyos alapszabályokat.
  • Előfordulhat az is, amikor rossz a vízelvezetés, ilyenkor egyszerűen csak az történik, hogy a víz kimossa az alap alól a földet, ami ekkor megrogy és belezuhan. 
  • Itt néhány milliméternyi eltérés is súlyos repedéseket okozhat, de még nagyobb a baj, ha az egész terület, illetve a ház süllyed és nem lehet kideríteni az okát. Ekkor csak komolyabb beavatkozásokkal lehet kiküszöbölni a folyamatot. 

Ha időben odafigyelünk, akkor ezt egyszerűen és olcsón, helyreállíthatjuk. 

Amennyiben a fent felsorolt problémákat észleljük, akkor természetesen nem minden esetben szükségszerű statikust bevonni, mivel a sokszor ezek a kis repedések teljesen ártalmatlanok, de erről előbb meg kell bizonyosodni, hiszen a  legfontosabb dolog, hogy a repedés ne mozogjon tovább. Ezt úgy állapíthatjuk meg biztosra, hogy ha kikeverünk egy kevés gipszet és pogácsákat teszünk rá a repedésekre. Ha a száradás utáni 2-3 héten belül a megrepedtek, akkor az azt jelenti, hogy a fal még mozgásban van, ilyenkor azonnal egyeztetni kell egy statikussal.

De akkor mikor állhatunk neki szakember segítsége nélkül a repedés javításának?

Abban az esetben, ha a fal repedését statikus bevonása nélkül is helyre tudjuk hozni, akkor vakolatleveréssel vagy hézagkitöltő használatával tudjuk megoldani. 

Vakolatleverés, újravakolás: Sokan úgy vélik ez a leghatásosabb megoldás, viszont azért jó tudni, hogy lényegesebben költségesebb és időigényesebb, mint a hézagkitöltős megoldás, hiszen ha elkezdjük leverni a vakolatot, akkor azt nehéz megállítani, mivel ami le akar peregni, az előbb-utóbb úgy is lefog. Ilyenkor sokszor fordul elő az, hogy az egész homlokzatot leverik és újravakolják. A vakolat leveréséhez mechanikusan történik. Ha leverésre került a problémás rész, akkor nedvesítsük a felületet és vakolóhabarccsal bedolgozzuk felületet. A vakolóháló használat azért is fontos, mert az esetleges későbbi repedések ellen rendkívül hatásos lehet. Amint megszárad a vakolt felület jöhet rá a következő réteg.

A Hézagkitöltő használata: Amint, már említettük ez a módszer lényegesen olcsóbb és könnyedebb megoldás. A legtöbb repedésbe elegendő csupán egy tubus töltőanyag,(MAPEI AC4) melyet csak bele kell dolgoznunk a repedésbe, majd a felesleget lehúzni egy glettvassal. Ez a megoldás nagyjából 2 ezer forintot vesz el a pénztárcánkban, az időnkből, pedig 10-20 percet. Tehát ez a legolcsóbb és leggyorsabb megoldás is egyben. 

Vedd fel velünk a kapcsolatot!

Amennyiben segítségre van szükséged, keress minket bizalommal! Csatlakozz a burkoló mókusok facebook csoportunkhoz és kövess minket a közösségi oldalainkon!

https://www.facebook.com/groups/540811733074624/learning_content/

https://www.facebook.com/agtotalsolutions/

https://www.instagram.com/agtotalsolutions/

 

Kosárban
There are no products in the cart!
Total
Ft
Vásárlás folytatása